Simán el tudnám képzelni bármelyik iskolai tanóra anyagát ezzel a módszerrel feldolgozva: egy mese, benne a gyerekek is szereplők, és sokféle mozgásos feladat várja őket az óra végéig.
Ez a mesekönyv ugyanis sokkal több, mint egy izgalmas történet leírása, hiszen a gyerekek is aktív szereplőkké válnak a meseolvasás során.
Biztos vagyok benne, hogy bármelyik örökmozgó gyerkőc is végighallgatja a történetet, hiszen a mesélés során aktív, mozgásos feladatokat kap, melyet örömmel végez.
Miközben ezeket a kalandokat átéli, olyan mozgássorokat végez, melyeknek célja, hogy a központi idegrendszerben, új kapcsolatok alakuljanak ki az egyes idegpályák között. Ezek a kapcsolatok akkor épülhetnek ki megfelelően, ha minden nap megerősítjük őket. Ezért nagyon fontos, hogy hogy mesén keresztül szóljunk a gyerekekhez, hiszen a mese az az eszköz, amely képes nap mint nap elvarázsolni a gyermekeket.
A könyv használatához rengeteg segítséget kapunk a Jógakaland videók oldalán!
A könyv mellé érdemes beszerezni a jógakártyákat is, mellyel sokféleképpen játszhattok. Egy-egy esős napon, amikor kevesebbet lehet a szabadban mozogni, kiváló eszköz lehet ahhoz, hogy átmozgassa a családot! De vihetitek magatokkal az erdei kirándulásra is, és a tisztáson leterített pléden igazán autentikus környezetben játszhattok egy partit!
Nézzük, milyen hatással lehet a gyerekjóga a gyermekedre!
A gyerekjóga során fejlődik