A végtelen fantázia segítségével játékos módon az óvodások olyan jógagyakorlatokat tudnak elsajátítani, amely megtámogatja a 3-6 éves korú gyerekek életkori sajátosságait. Megtanulják átélni és kifejezni érzelmeiket és ismerkednek testük működésével, irányításával. Olyan mozgáskészlettel dolgoznak az ovi jógán az oktatók, amelyek megtámogatják az iskolára való felkészülést.
Olyan idegrendszeri kapcsolatokat stimulálnak a jóga gyakorlatok, amelyek segítik a bal és a jobb agyfélteke kommunikációját, a koncentráció, figyelem alakítását, az egyensúly központ működését, amelyek nem utolsó sorban kihatnak az érzelmekre ezen keresztül pedig a gyermek viselkedésére, tanulmányi eredményére. A napi 6-8 órával töltött iskolapadban való ülés, tönkreteszi gyermekeink gerincét, ezért a jóga gyakorlatai kiemelten fontosak 7-18 éves korban.
Amikor együtt jógázik a szülő és a gyermek, akkor olyan minőségi időben van részük, ahol: fejlődik az érzelmi intelligencia, megtörténik a feszültségoldás és boldogsághormon termelődik, továbbá érvényesülnek a mozgás és a jóga áldásos hatásai is.